Мени
Кошничка

Lux објави

23 Apr Mирис на денот: Une Nuit a Doha
0 354
Une Nuit a Doha by Stéphane Humbert Lucas 777 е еден од oмилените парфеми во моментов и тоа поради неговата уникатност и елеганција. Овој парфем е дел од колекцијата на Стефан Амберт Лукас, кој е познат по своите луксузни и префинети мириси.Une Nuit a Doha е свеж, дрвенeст и мистичен мирис што ја до..
23 Apr Промените во светот на парфемите
0 154
Парфемската индустрија е динамична и секоја година нуди новости и иновации. Една од главните тенденции во последно време е користењето на природни состојки и материјали во парфемите. Многу компании се фокусираат на производство на парфеми со екстракти од цветови, билки и други природни извори, што г..
21 Mar Мирис на денот: Spice and Wood
LUX 0 211
Creed Spice and Wood е еден од најмагичните и елегантни парфеми на пазарот. Оваа мирисна композиција e од креаторот на парфеми Oliver Creed и го има класичниот потпис на куќата Creed. Се отвара со ноти на јаболко, лимон и бергамот; средните ноти се бибер, бреза, каранфилче, ангелика и пачули; основн..
02 Feb Мирис на денот: Enclave
0 555
ЗАПОЗНАЈТЕ ГО НОВОТО ЧУДОВИШТЕ НА AMOUAGE!АПСОЛУТНО ФАСЦИНАНТЕН ЅВЕР КОЈ ИСПОЛНУВА ПРОСТОРИИ СО ЗАВОДЛИВА АРОМА Уште едно брилијантно дело на Amouage.Контраст на два различни света, без компромис со свежината, масовната привлечност и добиените комплименти. Многу килибар, кожен пачули и свежо нане, у..
03 Apr Што се деканти?
LUX 41 13127
Декант  е назив што се користи за парфеми кои се оригинални, но се разделени, односно содржината од големото и скапо шише ќе заврши во стаклено шишенце што ги одржува своите карактеристики, но станува подостапно. Декантот е начин преку кој може да се пробаат многу различни парфеми, без да мора да се..
02 Apr Niche Парфеми
LUX 17 6166
Што е толку возбудливо и единствено кај niche парфемите? Niche парфемите се смели, неконвенционални и секогаш со врвен квалитет. Најкреативните парфимерии ги користат најдобрите состојки и најинтересните мирисни ноти за да измислат уникатни мириси кои не спаѓаат во мејнстримот. Иако сето тоа може да..
31 Mar Мирис на денот: Layton
LUX 27 20204
Layton - Parfumes de Marley Објавен 2016-та година, LAYTON е креиран од Хамид Мерати-Кашани за Parfums De Marly. Овој niche парфем e базиран на најдобрите аспекти на многу врвни дизајнерски мириси.КОГА ДА СЕ НОСИ : Совршен за есен, зима и поладни пролетни температури.КАДЕ ДА СЕ НОСИ : Исклучително р..
30 Mar The mist of joy
LUX 5 13602
Со милениуми, воодушевени сме од парфемот и мирисот. Зошто нè пленат толку многу? Која е магијата што ја содржи мирисот?Сетилото за мирис и начинот на доживување на мирисните ноти кои се дел од една парфемска композиција, се различни за секого. Убавината во овој магичен свет на мирисите е што правил..
Прикажани 1 to 8 of 8 (1 страни)